Bez tytułu 1
Sześciolatek w szkole - informacje dla Rodziców

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Ząbkach to nieustannie rozwijająca się placówka, która posiada dobrze zorganizowane i wyposażone pracownie oraz zatrudnia ambitnych i twórczych nauczycieli, systematycznie podwyższających swoje kwalifikacje.

TROSZCZYMY SIĘ O UCZNIÓW
Staramy się być szkołą uczącą każdego ucznia, dbającą o pełny rozwój swoich wychowanków. Prowadzimy różnorodne zajęcia: logopedyczne, reedukacyjne, wyrównawcze, z kinezjologii edukacyjnej. Od wielu lat funkcjonują w naszej placówce zespoły integracyjne.
Nasi uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania uczestnicząc w warsztatach teatralnych
i dziennikarskich, zajęciach informatycznych, sportowych i muzycznych. Pod fachową opieką instruktorów odbywają się m.in. akrobatyka, gimnastyka korekcyjna, taniec rytmika, gra na instrumentach klawiszowych, nauka szybkiego czytania.

DBAMY O SIĄGNIĘCIA NASZYCH WYCHOWANKÓW
Nie jesteśmy szkołą sportową, a mimo to możemy się pochwalić wieloma sukcesami w tej dziedzinie. Nasi uczniowie z roku na rok sięgają po raz wyższe trofea na szczeblu wojewódzkim
w wielu dyscyplinach sportowych w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, m.in. za sprawą szerokiej oferty zajęć sportowo - ruchowych i dzięki nauce pływania zapoczątkowanej w kl. II. Od kilku lat zbieramy również laury w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur", Przedmiotowym Konkursie Informatycznym "miniLOGIA". Nieobce są nam także muzyczne sukcesy w ząbkowskim Festiwalu Piosenki oraz Międzypowiatowym Konkursie Młodego Muzyka.
Warto też podkreślić, że nasi absolwenci opuszczają szkołę z dużym bagażem wiedzy                    i umiejętności. Wyniki ubiegłorocznego sprawdzianu dla klas szóstych dowiodły, że uczniowie potrafią wybić się ponad średnią gminną, wojewódzką i krajową.

PIELĘGNUJEMY TRADYCJE
Jesienne Biegi Przełajowe organizowane przez naszą placówkę dla uczniów wszystkich ząbkowskich szkół, absolwentów i rodziców stały się już ponad 20 - letnią tradycją.
Nasi coroczni pierwszoklasiści mają okazję brać udział w podniosłym ślubowaniu, zaś uczniowie klas szóstych żegnają szkołę podczas niezwykle uroczystego zakończenia roku szkolnego i na balu absolwentów.
Dzień Edukacji Narodowej to coroczne sympatyczne święto uczniów i wszystkich obecnych pracowników szkoły, zaś tych którzy zakończyli już swoją karierę zawodową, gościmy w progach naszej placówki obchodząc Dzień Seniora.
Do bardziej uroczystych imprez organizowanych w naszej szkole należą z pewnością przedświąteczne spotkania wigilijne ze wspaniałą oprawą artystyczną i plastyczną w wykonaniu naszych wychowanków.
Od 16 lat jednym z najważniejszych wydarzeń szkolnych jest organizowany przez nauczycieli, uczniów i wielu rodziców Festyn Rodzinny.

MOŻEMY SIĘ POCHWALIĆ
Biblioteka szkolna funkcjonuje obecnie jako pracownia interdyscyplinarna, w której bogaty księgozbiór jest zaewidencjonowany i udostępniony przy pomocy programy komputerowego. Organizowane na jej terenie liczne konkursy, spotkania z poezją i twórcami oraz przedstawienia przybliżają uczniom fascynujący świat literatury.
Nasza szkoła aktywnie współuczestniczy w budowaniu społeczeństwa informacyjnego poprzez kształcenie informatyczne dzieci i młodzieży w dwóch nowoczesnych pracowniach internetowych, w ramach zajęć obowiązkowych i pozalekcyjnych.

UCZYMY TEŻ INACZEJ
Nasza młodzież, jak przystało na obywateli społeczeństwa demokratycznego, uczymy się nie tylko  z podręczników, ale też przez osobiste doświadczenie, uczestnicząc w wyborach samorządu uczniowskiego i szkolnych rzeczników praw ucznia.
Łączenie nauki z aktywnym wypoczynkiem na wycieczkach i zielonych szkołach to najbardziej lubiana przez dziatwę szkolną forma zdobywania wiedzy, pozwalająca poznawać ciekawe zakątki naszego kraju i podpatrywać przyrodę, dostarczająca niezapomnianych wrażeń i przeżyć, a także integrująca zespoły klasowe.
Co roku imprezy i konkursy służące zgłębieniu znajomości epoki, w której żył i tworzył patron naszej szkoły - Jan Kochanowski.
Nasi uczniowie mają także okazję zaprezentować swoje umiejętności i zainteresowania biorąc udział w licznych konkursach plastycznych, a ich parce eksponowane na terenie szkoły, nadają jej wyjątkowej estetyki.
W ramach obchodów Dnia Ziemi wszyscy wychowankowie aktywnie uczestniczą w edukacji ekologicznej, m.in. sprzątając swój mały lokalny świat.

WSPÓŁPRACUJEMY Z RODZICAMI
Obok społeczności uczniowskiej, nauczycielskiej i administracyjnej, nieocenioną rolę w tworzeniu obecnego wizerunku szkoły odgrywają rodzice naszych uczniów, którzy swoim zaangażowaniem    i bezinteresowną pracą wspomagają nauczycieli i wychowawców w różnorodnych przedsięwzięciach.

POMAGAMY INNYM
Nie pozostajemy obojętni na cierpienie drugiego człowieka, organizując zbiórki pieniędzy                i darów dla wielu potrzebujących. Zawsze chętnie włączamy się do licznych akcji charytatywnych              o charakterze lokalnym i ogólnopolskim. Tradycją stały się niezwykłe koncerty, podczas których swoje talenty pokazują nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele, a zgromadzone pieniądze wspierają fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

JESTEŚMY SZKOŁĄ Z KLASĄ
W 2003 roku otrzymaliśmy certyfikat "Szkoły z Klasą" .
Jesteśmy dumni z otrzymanego tytułu. Staramy się, żeby nasza placówka mogła szczycić się mianem takiej, która otacza opieką każdego ucznia, ocenia sprawiedliwie, pomaga w myśleniu        i rozumieniu świata, rozwija społecznie, uczy wrażliwości, pomaga uwierzyć w
siebie, tworzy dobry klimat oraz przygotowuje do przyszłości.

WSPÓŁPRACUJEMY Z INNYMI SZKOŁAMI
Nasi uczniowie  przekazują tradycje polskie uczniom ze szkół partnerskich w ramach Programu Socrates Comenius - realizowaliśmy projekt szkolny "Poznaj Mnie".

SYMBOLE SZKOŁY

Webmaster: Małgorzata Goździak